Değerler Eğitimimiz

FARKINDA ÇOCUK ANAOKULUN DA DEĞERLER EĞİTİMİ

Okul öncesi eğitimin en önemli bölümlerinden biri değerler eğitimidir. Önemi; insan hayatının gelişim açısından altın devri olan 0-6 yaş döneminde bu eğitimin verilmesinin yanında aynı zaman da kişiliğin ve duygu dünyasının da temelinin bu dönem de oluşmasıdır.
Bu önemin farkında olarak kurumumuz da değerler eğitimi konusunda, akademik bir çalışma yapılmaktadır. Bu akademik çalışma, bir felsefe ve eğitim müfredatı içinde uygulanmaktadır. Okul öncesi dönemin hazır bulunurluk seviyesi, ihtiyaçları ve duygu dünyaları göz önünde bulundurularak hareket edilmektedir.
Okulumuz da Hz. Muhammed (sav) ‘in hayatı odaklı bir değerler eğitimi sistemi takip edilmektedir. Çocuklarımızı Hz. Muhammed(sav) ile tanıştırıp, karakter özelliklerini göstererek başlayan ve devam eden bir serüven aslında bizim ki… Değerler eğitimimizin kaynağı Sevgili Peygamberimiz olup bununla beraber; araştırarak, bilim laboratuvarları, fikir atölyeleri, geri dönüşüm tamirhaneleri kurarak sınıf dışına hayatın her alanına taşan bir merakla konularımızı işliyoruz.
Amacımız: dünyaya ve insanlığa değerleri olan, karakterli geleceğin büyüklerini armağan etmek.

 

                                                                                                                                                          DEĞERLER EĞİTİMİ KOORDİNATÖRÜ                                                                                                                                                                                                                              Esra AKSOY
Tags

Yorum Yap